Aktualności

Po Targach

W sobotę 11 czerwca br. zorganizowano ostatnie wydarzenie projektu związanego z powstaniem polsko-niemieckiej Sieci organizacji pozarządowych, którym były TARGI-PIKNIK NGO w Gubinie. Było to pierwsze tego rodzaju spotkanie w historii polsko-niemieckiego pogranicza, gdzie spotkały się organizacje pozarządowe z obu krajów

Budujmy domki dla skrzydlatych przyjaciół

Zachęcamy do budowania i zakładania domków dla owadów. Warto przemyśleć, w jakim miejscu chcemy je ustawić. Dobrą lokalizacją hoteli dla takich owadów, jak pszczoły oraz inne błonkówki, jest miejsce nasłonecznione i osłonięte od wiatru, a najodpowiedniejszy kierunek ustawienia to południowo-wschodni. W tej roli dobrze sprawdzają się ściany budynków lub balkony.

Zapowiedź Targów

Zapraszamy na polsko-niemieckie TARGI organizacji pozarządowych, które odbędą się w sobotę 11 czerwca 2022 w Gubinie (skwer przy ulicy Westerplatte 14 w pobliżu ruin Fary). Szczegóły znajdują się na załączonym programie.

Nowy 2022 rok dla klimatu

Pandemia koronawirusa zrujnowała wiele planów. Teraz jednak ludzie znowu podejmują noworoczne postanowienia.

Więcej czasu dla rodziny i przyjaciół oraz mniej stresu – to najpopularniejsze postanowienia na nowy rok. Taki był wynik reprezentatywnego sondażu przeprowadzonego na zlecenie kasy chorych DAK-Gesundheit.

Program Interreg Brandenburgia-Polska po 2021 roku – konsultacje

Trwają konsultacje publiczne projektu Programu Interreg Brandenburgia-Polska 2021-2027. Uwagi można zgłaszać do 10 stycznia 2022 r. poprzez formularz elektroniczny.  Polsko-niemiecka Grupa Robocza, która przygotowała projekt programu, wybrała cztery kluczowe obszary wsparcia, a w ich ramach cele szczegółowe.

Beneficjent rzeczywisty – nowy obowiązek dla wszystkich organizacji pozarządowych w Polsce

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych to – w dużym skrócie – rejestr zawierający informacje o osobach fizycznych kontrolujących poprzez posiadane udziały lub prawo głosu wymienione w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy podmioty.

Jest informator nr 4 – warto poczytać

W grudniu 2021 roku ukazał się czwarty numer informatora Sieci NGO. Można w nim przeczytać o funkcjonowaniu Sieci i realizacji projektu, członkach sieci i ich działaniach, a także poznać przykładowe dobre praktyki służące ochronie klimatu, które my wszyscy możemy codziennie stosować.

Rozwój Sieci NGO po 2022 roku

Wspólny polsko-niemiecki projekt naszych organizacji pozarządowych zakończy się w czerwcu 2022 roku. Utworzona Sieć Współpracy będzie jednak dalej cały czas funkcjonować. Partnerzy projektu chcą kontynuować współpracę w kolejnych latach i wspierać rozwój Sieci w tym jej członków.

Poradnik dla firm o ochronie klimatu gotowy!

W ramach projektu powstała publikacja dla przedsiębiorców pn. „Ochrona klimatu w firmie”. Zawiera ona podstawowe informacje, jak firmy mogą chronić klimat w tym: podstawowe zagadnienia związane z klimatem, polityką energetyczną w Unii Europejskiej, zasad energooszczędnego korzystania z urządzeń i instalacji, ....

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de