Altes Kino Letschin e.V.

Stowarzyszenie "Altes Kino" Letschin e.V. („Stare Kino” Letschin) jest organizacją non-profit, które zostało założone w 1995 roku. Celem stowarzyszenia jest ożywienie społeczności wiejskiej i stworzenie ośrodka współistnienia różnych pokoleń, promowanie integracji społecznej i życia kulturalnego na obszarze gminy i poza nią.

Altes Kino Letschin e.V.

Karl-Marx-Str. 2

15324 Letschin

Tel./Fax: +49 (0) 33 475 55 108

www.altes-kino-letschin.de

W tym celu stowarzyszenie zarządza „Haus Lichtblick” (Dom Jasny Punkt) w centrum Letschin. Po ponownym otwarciu 29 stycznia 2000 r. Stowarzyszenie „Altes Kino e.V.” przejęło użytkowanie Domu i uruchomiło nową technologię kinową.

W domu mieści się mała kawiarnia, a także biblioteka gminna. W kinie co miesiąc prezentowane są największe hity kinowe. Oprócz tego regularnie odbywają się ciekawe programy specjalne (m.in. trasa eko-filmowa, festiwal filmów dziecięcych, Brandenburskie

Rozmowy Filmowe). Dzięki elastycznej aranżacji, sala kinowa jest również miejscem przedstawień teatralnych i kabaretowych, koncertów, odczytów, dyskusji panelowych, pokazów kabaretowych i wielu innych.

Ponadto stowarzyszenie oferuje dom na niepubliczne imprezy, uroczystości rodzinne, czy też prywatne pokazy kinowe.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de