Fundacja „Bliżej Kobiet”

Fundacja Bliżej Kobiet została utworzona przez kobiety i z myślą o kobietach. Głównym jej celem jest szeroko rozumiane wsparcie kobiet w rozwoju. Aktywnie wspieramy wszystkie kobiety, bez względu na wiek, zawód, status społeczny czy zainteresowania.

Fundacja „Bliżej Kobiet”

ul. Krasińskiego 9/1

68-200 Żary

telefon: +48 603 710 181

Facebook/Bliżej Kobiet

www.blizejkobiet.org

Wspieramy w rozwoju, motywujemy do działania, udowadniamy, że na spełnianie marzeń oraz rozwój pasji jest zawsze dobry moment. Tworzymy bezpieczną przestrzeń dla kobiet, wolną od oceny, pełną wsparcia i inspiracji. Z nami kobiety mogą odkrywać siebie na nowo, z pełną akceptacją i w zgodzie ze swoimi wartościami. Szczególną troską otaczamy kobiety dojrzałe, seniorki. Doświadczone życiowo i gotowe dzielić się swoją wiedzą, które są niejednokrotnie wzorem i autorytetem dla młodszych pań.

W tym celu organizujemy warsztaty, szkolenia, spotkania w kobiecym gronie. Nasza działalność jest bardzo zróżnicowana. W trakcie warsztatów rozwoju osobistego pracujemy z kobietami nad poczuciem pewności siebie, asertywnością, wyznaczaniem granic, określaniem wartości życiowych. Warsztaty są przeznaczone dla kobiet w różnym wieku, zarówno dla seniorek, jak i dla dziewczyn w wieku 30+.

Prowadzimy szkolenia między innymi z finansów osobistych, na których kobiety uczą się jak zarządzać domowym budżetem, jak oszczędzać pieniądze na przykład na spełnianie marzeń, edukację swoją oraz pozostałych członków rodziny. Kobiety są bardzo często właścicielkami firm, liderkami zespołów dla nich również mamy ofertę opartą na badaniu Reiss Motivation Profil oraz DISC. Mogą to być programy menadżerskie oraz szkolenia i warsztaty dla całych zespołów, które usprawnią komunikację, zwiększą efektywność, ale też pogłębią relacje w grupie.

Bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem pomagamy również tym kobietom, które potrzebują wsparcia w innej postaci. Przykładem takich działań może być nasza zbiórka zorganizowana w grudniu z okazji Świąt, dla podopiecznych Domu Samotnej Matki. Dwa nasze flagowe i autorskie projekty, z którymi Fundacja jest kojarzona to „Zakochane w Życiu” – odbyły się już dwie edycje. Projekt jest skierowany typowo dla seniorek, organizowany z okazji Walentynek a jego przesłaniem jest „zakochaj się w sobie i swoim życiu”. Pierwsza edycja odbyła się, gdy byłyśmy jeszcze grupą nieformalną i wygrałyśmy grant z instytucji finansowej. Druga edycja była również sponsorowana przez Santander Consumer Bank.

Drugi – autorski projekt, który był już realizowany w kilku miejscowościach to „Bliżej Siebie”. Znalazł się on w publikacji Fundacja Rozwoju Holistycznego jako jeden z najciekawszych z grupy 100 projektów. Jego celem jest integracja między pokoleniowa oraz odkrycie przez uczestniczki swojego wewnętrznego piękna.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również nasza akcja „Poznajmy się bliżej”, którą od kilku miesięcy prowadzimy na Facebooku. Akcja ma na celu promowanie różnorodnej działalności kobiet i ich pasji począwszy od psychologów i trenerów, przez malarki, po kobiety zajmujące się rękodziełem i tworzeniem biżuterii.

Fundację tworzą: Dorota Matysiak - prezes, koordynator projektów, Reiss Profil Master, kobieca portrecistka oraz Mariola Słomka - wiceprezes, trener umiejętności miękkich i facylitator DISC, blogerka, wielka fanka rozwoju osobistego kobiet.

 • Warsztaty Bliżej Siebie w Żarach organizowane z Kingą Borkowską Osobistą Stylistką

  Warsztaty Bliżej Siebie w Żarach organizowane z Kingą Borkowską Osobistą Stylistką

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de