Fundacja APIS

FUNDACJA APIS działa od marca 2019 roku. Głównymi celami naszej działalności są m.in.: rozpowszechnianie i udostępnianie teoretycznej i praktycznej wiedzy o znaczeniu pszczół, owadów zapylających i roślin dla środowiska, działania na rzecz ekologii, propagowanie zdrowego stylu życia, promocja idei życia w równowadze z naturą a także wspieranie działań i współpraca na zasadach partnerskich z organizacjami o podobnych celach.

Fundacja APIS

ul. Akacjowa 2D/6

66-003 Zabór

Tel. +48 510 479 524

http://pszczelarniaslodnik.pl

Facebook/pszczelarnia słodnik

Fundacja od czasu rejestracji zrealizowała dwa projekty: pierwszy z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO na kwotę dofinasowania 4 tys. zł. Środki zostały przeznaczone na zakup wyposażenia technicznego dla fundacji. Drugi projekt dotyczył Lubuskiej Odnowy Wsi, w ramach którego wykonano oznakowanie obiektów do apiturystyki, zainstalowano znaki prowadzące do miejsca edukacji pszczelarskiej oraz wykonana została tablica informacyjna z pasiekami i winnicami na terenie woj. lubuskiego. Największym wydatkiem była budowa bramy witającej ze św. Ambrożym. Wartość projektu wyniosła 11 tys. zł.

 

Fundacja stara się o pozyskanie kolejnych środków na edukację ekologiczną, nasadzenia roślin miododajnych, włącznie społeczne osób z niepełnosprawnością oraz przeprowadzanie lekcji edukacji ekologicznej o owadach zapylających i produktach gospodarki pasiecznej.

 

Od wielu miesięcy członek fundacji Czesław Słodnik bierze udział w audycjach radiowych Radia Zachód gdzie informuje słuchaczy o znaczeniu pszczół i owadów zapylających w naszym ekosystemie.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de