Fundacja COOLTURA

Fundacja COOLtura powstała w 2016 roku i początkowo była wsparciem działalności klubu muzycznego C-60 w Gorzowie Wlkp., gdzie w pierwszej kolejności koncentrowaliśmy się wokół działań o charakterze kulturalnym.  Nasz pierwszy projekt jaki zrealizowaliśmy to "Mobilny Dom Kultury" finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który polegał na organizacji wydarzeń kulturalnych na terenach wiejskich powiatu gorzowskiego.

Fundacja COOLTURA

ul. Podgrzybkowa 3, Glinik

66-446 Deszczno

Tel. +48 662 154 374

Facebook / Fundacja COOLtura

Od tego czasu w zasadzie skupiamy się na rozwoju obszarów wiejskich i działalności na rzecz kobiet. Do tej pory udało nam się m.in. pozyskać środki na budowę nowej infrastruktury rekreacyjnej w miejscowości Glinik. Ostatnio otrzymaliśmy również fundusze w ramach projektu Fundacji PZU "Pomoc ToMoc" na realizację pilotażowego projektu poprawy bezpieczeństwa w miejscowości Glinik poprzez montaż ulicznych lamp solarnych. We wrześniu ubiegłego roku zorganizowaliśmy konferencję "Fundusze Europejskie - drogą do sukcesu każdej kobiety" przy udziale środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014 - 2020.

Do tej pory realizowaliśmy głównie projekty, teraz jednak chcemy zająć się rozwojem naszej organizacji, dlatego dołączyliśmy  do akcji pod patronatem Fundacji Batorego "Masz Głos", aby podnieść swoje kompetencje i wiedzę niezbędną w pracy społecznej. Jesteśmy też członkiem polsko-niemieckiej Sieci współpracy organizacji pozarządowych, dzięki czemu mamy możliwość nawiązania nowych kontaktów. Swoje doświadczenia w pozyskiwaniu środków na cele lokalnych społeczności, chcemy wykorzystać w realizacji kolejnych projektów

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de