Fundacja Pięknolesie

Fundacja Pięknolesie działa od grudnia 2016 roku i zrealizowała dotychczas ponad 30 projektów. Projekty te są skierowane głównie do młodych mieszkańców gminy wiejskiej Żary i miasta Żary (nauka pływania, wypoczynek dzieci i młodzieży, kolonie, warsztaty teatralne, historyczne i dziennikarskie itd.).

Fundacja Pięknolesie

Sieniawa Żarska 191

68-213 Lipinki Łużyckie

Tel. +48 (68) 374 22 34, +48 606 706 627

www.fundacjapieknolesi.wixsite.com/fundacjapieknolesie

www.facebook.com/fundacjapieknolesie

Podczas zajęć realizujemy z dziećmi i młodzieżą program profilaktyki uzależnień opracowany przez członka naszej organizacji „Dobrze, że jesteś – uwierz w siebie!” np.: wypoczynek w Polanicy Zdroju pt.: „Empatia czyli e-My, patrz Ty i Ja” czy kolonia w Dusznikach Zdrój, w którym wzmacniamy inteligencję emocjonalną i umiejętności społeczne uczestników. Działamy również na rzecz seniorów wiejskich - wspólnie z powołanym przy Fundacji chórem seniorów pozyskujemy środki z Urzędu Marszałkowskiego woj. lubuskiego Europejscy Seniorzy, Niepodległa jest w Nas oraz Lubuska Odnowa Wsi - Rozśpiewane Pięknolesie. Dwukrotnie uzyskaliśmy wsparcie w ramach regrantingu FIO (Dzień Seniora i Dzień Niepodległości). Najważniejsze wydarzenie organizowane przez nas to koncert charytatywny "Dla Olusia i jego mamy", podczas którego zebraliśmy ponad 11.000 zł, w całości przeznaczone na wsparcie rodziny z naszej wsi dotkniętej nieszczęściem. Największe dotychczasowe dofinansowanie na kwotę 15.000 zł otrzymaliśmy z Fundacji PZU na projekt Kulturalna Przygoda z Pięknolesiem. Objął on około 300 uczestników - dzieci z obszarów wiejskich, które brały udział w wycieczkach do Wrocławia, warsztatach teatralnych i przedstawieniach w naszych małych miejscowościach.

Aktualnie jesteśmy na etapie przekształcenia w przedsiębiorstwo społeczne - tworzymy przy wsparciu z OWES Zielona Góra miejsca pracy w naszej Fundacji, a także kontynuujemy naukę pływania (nabór trzy razy w roku). Przygotowujemy także kolejne projekty dla seniorów i młodzieży oraz dopracowujemy kolejną ofertę wypoczynku - tym razem nad morzem!

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de