Fundacja Żywa Przestrzeń Twórcza

Fundacja jest wytworem ludzkiego umysłu i ma służyć człowiekowi. Kim jest więc człowiek - ten dawny i ten dzisiejszy - jeśli nie dziełem myśli, przeszłości i tradycji. Myśl zapisuje swój program w naszych mózgach, izoluje nas od rzeczywistości i zmusza do ślepego działania.

Fundacja Żywa Przestrzeń Twórcza

Sarbinowo 41

66-520 Dobiegniew

Tel. +48 690 517 468

www.zywa.org

Gdy budzi się wrażliwość i inteligencja łącząca nas ze wszystkim co istnieje, to najważniejsza staje się nie władza, lecz współpraca i symbioza z każdym żywym organizmem. Otwiera się szansa na zupełnie inne społeczeństwo, które może zakończyć wszelką walkę, przerwać nieustający proces zniszczenia, i odkryć nieznaną do tej pory rolę, jaką ma do odegrania na naszej planecie.

Wybrane działania Fundacji:

 • Spotkanie „Czy jestem światem?” To niewinne pytanie nie sugeruje, że jestem światem, lecz czym ja jestem, czym jest świat? Pytania zawsze są niewinne, mają czystość poezji, która powstaje spontanicznie bez despotycznej myśli. Pytania mogą wypełnić całą przestrzeń i uciszyć umysł, który obsesyjnie szuka odpowiedzi. Odpowiedzi nie ma – są tylko pytania.
 • Powstanie filmu „Czy jestem światem?”
 • Warsztaty z dziećmi „Nieodgadnione pomiędzy krokami”. Dzieci rozpoczęły nieznaną podróż w głąb sztuki. Wkroczyły ostrożnie w malarstwo i w życie.”
 • Spotkanie „od tolerancji do hipokryzji”. Żyjemy w świecie gwałtownych i niepokojących zdarzeń. Codziennością stało się nieustanne narastanie konfliktów w świecie i w nas samych. Sprzeczności piętrzą się na każdym kroku. Widzenie własnej hipokryzji jest swego rodzaju szansą przed utonięciem w samozakłamaniu.
 • Spotkanie „analog – dialog ii”. Yuko Asamura prezentowała w siedzibie fundacji swoją sztukę performance. W subtelny sposób przekazywała japońską tradycję sztuki herbaty z towarzyszącymi jej w czasie przedstawienia zdjęciami Roberta Bloomfielda.
 • Wsparcie sołectwa „Stare Bielice” i mieszkańców Gminy Drezdenko i ościennych gmin w sprawie protestu przeciw planowanej inwestycji Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Przemysłowych i Niebezpiecznych, który miał powstać w Starych Bielicach, Gmina Drezdenko, w obszarze NATURA 2000.

Fundacja umieściła poniższe filmy na you tube (można je również obejrzeć na stronie internetowej fundacji: www. zywa.org): Błądziłam samotnie…, W ułamku sekundy, Chaos czy Tanatos, Zaczynamy od lęku, Otchłań.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de