Gubińskie Towarzystwo Kultury

Głównym celem działania Gubińskiego Towarzystwa Kultury jest pobudzanie kulturalnej aktywności mieszkańców Gubina i okolicy poprzez regularne organizowanie spotkań kulturalnych. Są to spotkania dotyczące literatury, poezji, muzyki, historii mieszkańców miasta. Zapraszane są osoby mogące podzielić się swoimi pasjami, zarazić chęcią do działania. Stowarzyszenie przyczynia się również do promowania twórców poprzez organizowanie spotkań autorskich z pisarzami i poetami, wernisaży dla uzdolnionych malarzy, pokazów rękodzieła. W tym zakresie stale współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Gubinie.

Gubińskie Towarzystwo Kultury

Anna Konstanty

Tel. +48 601-525-523

E-mail: annakonstanty@vp.pl

www.biblioteka.gubin.pl/gtk.html

Ponadto GTK cyklicznie organizuje konkurs literacki im. Tadeusza Firleja. Konkurs ten nasze stowarzyszenie organizuje od ponad dwudziestu edycji i zamierzamy ponawiać go corocznie.

Stowarzyszenie, choć utrzymuje się prawie wyłącznie ze składek członkowskich, ma długoletnią tradycję, a jego działalność zdążyła wpisać się w krajobraz kulturowy miasta. Zależy nam na promocji Gubina, aktywizacji środowisk kulturalnych, pobudzaniu młodych twórców do dzielenia się swoimi talentami. Konkurs literacki ma na celu głównie pobudzanie inicjatyw dla rozwoju życia kulturalnego, zachęca młodych i doświadczonych twórców do dzielenia się swoją twórczością, do pokazywania swojej pracy, do dzielenia się doświadczeniami i innymi twórcami. Konkurs integruje środowiska twórcze Gubina i okolicy. Finałem konkursu jest uroczysta gala, która zawsze stwarza możliwość spotkania się i wymiany poglądów dla środowisk twórczych i przedstawicieli władz samorządowych

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de