Nowy 2022 rok dla klimatu

Pandemia koronawirusa zrujnowała wiele planów. Teraz jednak ludzie znowu podejmują noworoczne postanowienia.

Więcej czasu dla rodziny i przyjaciół oraz mniej stresu – to najpopularniejsze postanowienia na nowy rok. Taki był wynik reprezentatywnego sondażu przeprowadzonego na zlecenie kasy chorych DAK-Gesundheit.

Redukcja stresu i spędzanie większej ilości czasu z rodziną i przyjaciółmi to postanowienia 64 procent ankietowanych. Rodzina i przyjaciele są szczególnie popularni wśród młodszych osób w wieku od 14 do 29 lat (81 procent). 60 procent respondentów chce zachowywać się w sposób bardziej przyjazny dla środowiska lub klimatu. Uprawiać więcej sportu zamierza 59 procent, a 53 procent chce mieć więcej czasu dla siebie.

Na kolejnych miejscach w rankingu dobrych intencji na rok 2022 znalazły się «zdrowsze odżywianie» (50 procent), «odzyskanie szczupłej sylwetki» (34%) i «mniej czasu spędzonego z komórką, przed komputerem i w internecie» (30%). Jak pokazał sondaż, cele takie jak bycie bardziej oszczędnym (29%), spędzanie mniejszej ilości czasu przez telewizorem (20%), spożywanie mniejszej ilości alkoholu (16%) i rzucenie palenia (10%) cieszą się mniejszą popularnością.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de