Ökospeicher e.V.

Ökospeicher jest zaangażowany w proekologiczne zarządzanie krajobrazem i rozwój ekologiczny w rolnictwie, handlu, zużyciu energii, architekturze, sztuce i kulturze. Promowanie edukacji, edukacji ekologicznej i udziału w badaniach to także cele cząstkowe, które powinny prowadzić do rozwoju i kształtowania ekologicznego obszaru gospodarczego. Ökospeicher jest bezinteresownie aktywny co oznacza, że nie prowadzi działań dla celów gospodarczych (zysku).

Ökospeicher e.V.

Am Gutshof 1, 15326 Lebus OT Wulkow

Tel. +49 (0) 33 602 41 94 22

www.oekospeicher.de

Kawiarnia Stowarzyszenia

Nieodpłatnie prowadzona kawiarnia stowarzyszenia jest otwarta zawsze w piątkowe wieczory i podczas imprez. Nasza niewielka oferta żywieniowa i asortyment napojów pochodzi głównie ze źródeł ekologicznych i regionalnych.

Domek gościnny

Dom nadaje się do spotkań roboczych i strategicznych, warsztatów, prób muzycznych i chóralnych, tygodni piśmienniczych, seminariów, rekolekcji, ofert relaksacyjnych i zdrowotnych, grup dyskusyjnych i wielu innych. Są tam apartamenty wakacyjne, kuchnia, otwarta przestrzeń i taras na dachu.

Sklep z żywnością ekologiczną

W każdy piątek od 10:00 do 13:00 sprzedawany jest wybrany asortyment ekologicznej żywności z regionu, w tym nabiał z Brodowin, warzywa z Libbenichen, piwa z browaru poczdamskiego oraz miody z Wulkow. Asortyment obejmuje produkty „One World” i Fairtrade, w tym czekoladę i kawę. Dostępna jest również niewielka gama ekologicznych środków czyszczących.

Projekty

Przemyślana konsumpcja

Projekt "Przemyślana konsumpcja" ma na celu uczynienie nieodpłatnie prowadzonego sklepu z żywnością ekologiczną jeszcze bardziej przyjaznym dla klimatu i użytkownika oraz poprawę współpracy z regionalnymi producentami.

Spojrzenie poza czubek własnego nosa

30-ty rok po zjednoczeniu, jest również istotny dla Ökospeicher Wulkow: W 1990 roku odbyły się pierwsze dni targowe w dawnym spichlerzu i przygotowano założenie stowarzyszenia o tej samej nazwie. Już wtedy "Spojrzenie poza czubek własnego nosa" było częścią obrazu samego Wulkow. Partnerstwa do austriackiej Waldviertel i do Hesji zainspirowały rozwój i towarzyszyły mu już na miejscu. Nastąpiła wymiana doświadczeń z innymi projektami m.in. w Polsce, Rumunii, Afryce Zachodniej i Ameryce Łacińskiej, a wraz z nimi polityczne, kulturowe i kulinarne wzbogacenie - i wiele przyjaźni ponad granicami.

2022 – Ökospeicher stanie się neutralny klimatycznie

Zarząd i zgromadzenie ogólne Ökospeicher e.V. zdecydowały pod koniec 2019 roku o prowadzeniu stowarzyszenia, w tym seminarium i domku gościnnego, w sposób neutralny dla klimatu. W tym celu emisja CO2 (dwutlenku węgla) i innych gazów cieplarnianych powinna być dalej redukowana, a nieuniknione emisje powinny być kompensowane regionalnie.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de