Po Targach

W sobotę 11 czerwca br. zorganizowano ostatnie wydarzenie projektu związanego z powstaniem polsko-niemieckiej Sieci organizacji pozarządowych, którym były TARGI-PIKNIK NGO w Gubinie. Było to pierwsze tego rodzaju spotkanie w historii polsko-niemieckiego pogranicza, gdzie spotkały się organizacje pozarządowe z obu krajów. Ta plenerowa impreza była piknikiem z różnymi prezentacjami tego co oferują nasze polsko-niemieckie NGO. Promowaliśmy działalność organizacji pozarządowych, ale przede wszystkim tworzyliśmy przyjazny klimat i mamy nadzieję, że było to dla nas wszystkich dobrą zabawą. Impreza była częścią organizowanej w tym samym czasie przez miasto Gubin - Wiosny nad Nysą. W programie Targów znalazły się występy różnych organizacji pozarządowych, prezentacje na indywidualnych stoiskach i na terenie imprezy. Członkowie Sieci zaprezentowali to wszystko czym się zajmują np. zdrowe produkty regionalne, rękodzieło, kuchnię roślinną, twórczość muzyczną i sportową, zajęcia dla grup społecznych itp. Dziękujemy za kreatywność i pomysłowość naszych członków. Odrębnie odbyły się warsztaty i pokazy związane m.in. z wykonywaniem domków dla owadów, ograniczeniem marnowania żywności i recyklingu z papieru oraz Quest zrealizowany przez Fundację Pięknolesie. Interesujący pokaz sztuki karate zaprezentowało Stowarzyszenie KONTRA z Żar. Na scenie zaprezentowali się: Czerwona Jarzębina z Lubanic oraz gimnastycy z lokalnego Stowarzyszenia Variete Fantastique z Cottbus. Poza tym można było też zapoznać się z wystawą o działalności transgranicznych organizacji pozarządowych oraz skutecznych sposobach na rzecz ochrony klimatu. Można było też zagrać w szachy i warcaby pod okiem Stowarzyszenia Mirostowice Dolne - Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2012.

Dziękujemy wszystkim organizacjom za aktywny udział w tym wydarzeniu, ale też w całym 2,5 letnim projekcie!

Sieć współpracy będzie nadal funkcjonowała. Przygotowujemy już pomysły do nowych działań i chcemy je nadal wspólnie realizować z członkami Sieci.

Projekt pn. „Sieć współpracy organizacji pozarządowych pogranicza polsko-niemieckiego na rzecz ochrony klimatu” jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de