Promujemy działalność Sieci oraz działania na rzecz ochrony klimatu

Jednym z celów naszego projektu jest promocja Sieci i jej członków, ale też pokazywanie pozytywnych działań jakie mieszkańcy pogranicza mogą podejmować na rzecz ochrony klimatu. W tym celu opracowano 40 różnych plansz informacyjnych, które znalazły się na dwóch plenerowych wystawach w formie tablic informacyjnych. Wystawy te są pokazywane w 2021 roku w kilku miejscach polsko-niemieckiego pogranicza w tym również podczas wydarzeń realizowanych w naszej Sieci współpracy.

Wystawa związana z działalnością Sieci prezentuje organizacje członkowskie oraz wybrane działania różnych organizacji. Druga wystawa poświęcona ochronie klimatu pokazuje przykłady działań związanych z adaptacjami do zmian klimatycznych obejmujących: oszczędzanie energii i wody, efektywnego korzystania z transportu i sprzętu domowego, robienia zakupów i sposobu postępowania z odpadami.

Zachęcamy do pobrania publikacji zarówno tych w wersji papierowej (od Partnerów projektu) jak i elektronicznej ze strony internetowej projektu.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de