Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Przystań"

Stowarzyszenie prowadzi szeroką działalność, która wynika z jego statutu. Należy do nich m.in. prowadzenie sekcji modelarskiej - Klub Modelarski Bytom Odrzański (od 2007 roku), ze specjalnością szkutniczego modelarstwa sportowego. Budujemy też najmniejsze modele żaglowe zdalnie sterowane klasy FOOTY. W 2018 roku zrealizowany został projekt pn. „Hej, ho, żagle staw! – integracyjne warsztaty modelarskie”. Bierzemy też udział w wielu innych imprezach sportowych i rekreacyjnych w Polsce.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań”

ul. Złotej Jesieni 1

67-115 Bytom Odrzański

Tel. +48 534 202 549

www.przystanbo.pl

Pozostała działalność stowarzyszenia to przede wszystkim: spotkania noworoczne dla członków stowarzyszenia, współpraca z mediami, udział w biegu na przekór w Nowej Soli, udział w Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Gaworzycach, kiermaszach, dożynkach, zajęciach jazdy konnej, festynach itp.

Realizowaliśmy także szkolenia językowe i staże. A dzięki współpracy z Fundacją TALPA z Zielonej Góry, została w naszej siedzibie utworzona poradnia psychologiczno-pedagogiczna, która działa od poniedziałku do piątku. Dzięki temu pozyskaliśmy środki na odnowienie naszej siedziby oraz nowe meble.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de