Stowarzyszenie Raduszczanka w Starym Raduszcu

Stowarzyszenie Raduszczanka powstało w 2011 roku w Starym Raduszcu (Gmina Krosno Odrzańskie). Celem organizacji od początku była działalność na rzecz obszarów wiejskich w Gminie Krosno Odrzańskie. Z czasem stowarzyszenie rozszerzyło swoją działalność na obszar powiatu krośnieńskiego i zielonogórskiego. Najcenniejszym substratem organizacji są ludzie, którzy mają energię żeby zmieniać świat.

Stowarzyszenie Raduszczanka w Starym Raduszcu

Stary Raduszec 3,

66-600 Krosno Odrzańskie

Tel. +48 509 431 398

Facebook/Stowarzyszenie Raduszczanka

Wśród członków organizacji znajdują się pracownicy administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorstw oraz działacze społeczni posiadający doświadczenie w realizacji projektów i gospodarowaniu środkami publicznymi. Stowarzyszenie liczy 17 członków, chętnych do pracy społecznej. W swojej wieloletniej działalności nabyli oni zdolności, wiedzę i doświadczenie w działalności społecznej i samorządowej, w tym także edukacyjnej, ekologicznej, kulturalnej. W 2014 roku stowarzyszenie otrzymało certyfikat goNGO, który oznacza, że z powodzeniem wdrożyło standardy zarządzania organizacją pozarządową, jako jedna z 13 organizacji w województwie lubuskim.  

Stowarzyszenie Raduszczanka jest organizatorem jednego z największych rajdów samochodów terenowych w zachodniej Polsce pod nazwą Raduszczanka 4x4. Do tej pory odbyło się 7 edycji rajdu, w których udział wzięło od 40 do 80 załóg. Celem projektu jest popularyzacja bezpiecznej i legalnej jazdy po bezdrożach za pomocą wyspecjalizowanych pojazdów. Raduszczanka jest opiekunem grupy biegowej i kolarskiej z Gminy Krosno Odrzańskie. W ramach czego zrealizowano szereg projektów mających na celu założenie, wyposażenie oraz profesjonalne działanie ww. grup. Od 2017 roku promujemy w Gminie Krosno Odrzańskie siatkówkę parkową oraz podejmujemy inicjatywy mające na celu stworzenie ośrodka piłkarstwa młodzieżowego w kooperacji z klubem sportowym Czarni Czarnowo. Stowarzyszenie od 8 lat jest głównym partnerem imprezy tematycznej realizowanej przez Sołectwo Stary Raduszec pod nazwą: „Noc Świętojańska w Starym Raduszcu”. W ramach organizacji działa tez Klub Ekologiczny Chrobotek, który skupia młodych ludzi pragnących w sposób mądry chronić bioróżnorodność Doliny Środkowej Odry.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de