Stowarzyszenie " Za Borem"

Stowarzyszenie „ZA BOREM” z siedzibą w Zaborze powstało w 2016 roku. Jego działalność koncentruje się głównie na wszelkiego rodzaju projektach edukacyjnych. W 2018 roku korzystając z dofinansowania otrzymanego w ramach zadania publicznego województwa lubuskiego pn. "Lubuska Odnowa Wsi”, zorganizowaliśmy Akademię Programowania i Robotyki (APiR) oraz wyposażyliśmy ją w sprzęt edukacyjny. Od momentu powstania, Akademia przeprowadziła blisko 300 godzin bezpłatnych zajęć dla dzieci i młodzieży w szczególności z obszarów wiejskich. Systematycznie powiększamy zasoby sprzętowe Akademii wykorzystując środki pozyskiwane z kolejnych projektów.

Stowarzyszenie " Za Borem"

ul. Osiedle Lido 18

66-003 Zabór

Tel. +48 604 311 831

za-borem

www.facebook.com/StowarzyszenieZaBorem

Najważniejsze projekty:

"Młodzieżowe Projekty dla Niepodległej -Warsztaty z zarządzania projektami", dofinansowany przez województwo lubuskie w ramach zadania publicznego „Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe”. Cykl warsztatów prezentował wybrane elementy metodyk zarządzania projektami zgodnych z PMBOK Guide (ang. A Guide to the Project Management Body of Knowledge). Udział w projekcie wzięli doktoranci i studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego, Politechniki Wrocławskiej oraz Politechniki Poznańskiej.

"Oswajanie robotów – warsztaty Akademii Programowania i Robotyki" dzięki mikro dotacji programu "STARTUJ Z FIO-NOWY POCZĄTEK". Cykl warsztatów obejmujący zagadnienia związane z programowaniem, robotyką i bezpiecznym poruszaniem się w internecie dla dzieci i młodzieży.

"Międzypokoleniowe spotkania z robotami" w ramach konkursu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” organizowanego przez Fundację „ORLEN – DAR SERCA”. Projekt polegał na zakupie sprzętu edukacyjnego i przeprowadzeniu cyklu warsztatów dla dzieci i młodzieży,

„Warsztaty Akademii Programowania i Robotyki” w ramach zadania publicznego Gminy Zabór. Projekt polegał na przeprowadzeniu warsztatów dla dzieci i młodzieży z Gminy Zabór.

"Tajemnicza kraina OZe" w ramach zadania publicznego województwa lubuskiego w programie Lubuska Odnowa Wsi. Zakup sprzętu edukacyjnego.

"Poznajemy Arduino" dzięki mikro dotacji jaką otrzymaliśmy w konkursie „STARTUJ Z FIO - NOWY POCZĄTEK”. Zakup sprzętu oraz szkolenie dla członków grupy nieformalnej ARDUINO TEAM oraz członków stowarzyszenia.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de