Fundacja Wspierania Rozwoju Pro Synergia

Fundacja funkcjonuje od 2016 roku. Jej celem jest m.in. wspieranie zrównoważonego rozwoju, promocja ochrony środowiska i ochrony przyrody, rozwój turystyki i krajoznawstwa, promocja turystyczna regionu i pogranicza polsko-niemieckiego, tworzenie infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej oraz promowanie i wdrażanie nowatorskich rozwiązań w informacji i promocji turystycznej.

Fundacja Wspierania Rozwoju Pro Synergia

ul. Mała 1

66-400 Gorzów Wielkopolski

Tel. +48 694 321 393, +48 516 899 145

E-mail: prosynergia@interia.pl

Do współpracy zapraszamy osoby, organizacje i instytucje, którym zależy na rozwoju naszego województwa oraz pogranicza polsko-niemieckiego. Województwo Lubuskie i Brandenburgia mają duże możliwości rozwoju w szeroko rozumianej turystyce. Bogata przyroda, liczne jeziora, kanały i rzeki, parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty oraz wciąż rozwijające się zaplecze usługowe i sprzyjający układ komunikacyjny - drogowy i kolejowy są skarbem i fundamentem rozwoju turystyki. Chcemy jako Fundacja zachęcić polskie samorządy do realizacji dobrych projektów i przedsięwzięć przy współpracy z PTTK, organizacjami turystycznymi oraz stroną niemiecką.

Jesteśmy gotowi do współpracy i tworzenia nowych ofert i projektów na pograniczu polsko-niemieckim związanych z turystyką krajoznawczą, kulturową, rekreacyjną i zdrowotną. Szansą naszego regionu jest turystyka rowerowa, wodna i ekoturystyka oraz właściwa i skuteczna promocja jego walorów. Organizujemy: spływy kajakowe po rzece Obra, polsko-niemieckie obozy żeglarskie, pokazy i prezentacje produktów regionalnych, wizyty studyjne, wycieczki z przewodnikiem po Witnicy i Gorzowie Wielkopolskim oraz szkolenia i konferencje.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de