Steremat gemeinnützige Beschäftigungsgesellschaft mbH

STEREMAT Beschäftigungsgesellschaft mbH zostało założone 14 grudnia 1995 roku. Spółka jest organizacją non-profit. Jej działania skierowane są do grup docelowych, którym zapewnia się wsparcie społeczno-pedagogiczne i kwalifikacje zawodowe w celu wsparcia ich integracji na rynku pracy. Cel ten realizujemy poprzez różne projekty w powiatach Märkisch Oderland i Barnim w następujących obszarach działalności: oferty społeczne dla różnych grup docelowych, bezpieczeństwo na drogach/kształcenie w zakresie ruchu drogowego, możliwości spędzania czasu wolnego i kształcenia dzieci i młodzieży, ochrona środowiska i przyrody, regionalny rozwój strukturalny i rozwój infrastruktury turystycznej, integracja z podstawowym rynkiem pracy i w kształceniu, szeroka oferta w domach wielopokoleniowych, dalsze kształcenie i podnoszenie kwalifikacji, a także doradztwo i wsparcie.

Steremat gemeinnützige Beschäftigungsgesellschaft mbH

Wirtschaftsweg 71

15344 Strausberg

tel. +49 (0) 33 413 59 63 10

www.sterematbsg.de

Projekty

Dom wielopokoleniowy: Od 1 stycznia 2012 r. wielopokoleniowy dom w Strausbergu pracuje dla obywateli w następujących obszarach - podeszły wiek i opieka, usługi związane z gospodarstwem domowym, wolontariat oraz integracja i edukacja.

Poprzez pracę międzypokoleniową realizowana jest filozofia domów wielopokoleniowych, jako miejsca wspólnego bycia ze sobą starych i młodych wszystkich narodowości.

Oferty i usługi: Organizacja i realizacja imprez międzypokoleniowych, oferty dostosowane do potrzeb naszych gości poprzez analizę potrzeb oraz warsztaty profilaktyczno-zdrowotne dla osób starszych i młodych.

Bürgertreff Neuenhagen: rozwinął się i ugruntował jako miejsce spotkań towarzyskich. Istnieją różne oferty i możliwości: pomoc w organizacji uroczystości, korzystanie z jadalni przez stowarzyszenia i inicjatywy, a także wynajem sali na prywatne przyjęcia i uroczystości.

Farma dziecięca "Roter Hof": w minizoo znajdują się kucyki, osły, owce, króliki, świnki morskie, kozy, kaczki, kurczaki, świnie i papugi długoogonowe. Gospodarstwo bardzo dobrze nadaje się do realizacji projektów i zajęć szkolnych i przedszkolnych. W ciepłych miesiącach organizowane są obozy wakacyjne, gdzie każdy może wynająć pokój. Również ścieżka dydaktyczna i gabinet przyrodniczy czekają na ciekawskich małych i dużych gości. Istnieje szeroka gama możliwości spędzania wolnego czasu i edukacji: np. edukacja ekologiczna, festiwal Indian, ogniska i grille, rajd rolników, noclegi w tipi i taborach lub w ekologicznej chacie.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de