Stowarzyszenie Miłośników Bogaczowa

Stowarzyszenie Miłośników Bogaczowa powstało w kwietniu 2019 roku a jego członkowie to aktywni mieszkańcy sołectwa, którzy postanowili stworzyć sobie i innym przestrzeń do szerszych działań integracyjnych i rozwojowych. Pierwsza odsłona stowarzyszeniowej aktywności odbyła się na wiejskim festynie w lipcu 2019 roku, gdzie zaprezentowaliśmy Kuchnię Roślinną z całym jej bogactwem walorów zdrowotnych i smakowych.

Stowarzyszenie Miłośników Bogaczowa

ul. Parkowa 7, Bogaczów

66-010 Nowogród Bobrzański

Tel. +48 691 483 691

Facebook/ Stowarzyszenie Miłośników Bogaczowa

Na stole degustacyjnym zagościły pasztety, pasty, pieczenie, kiszonki i słodkie wypieki. Odwiedzający stoisko mogli dowiedzieć się jak powstawały roślinne pyszności, a przy okazji wesprzeć ideę warsztatów Kuchni Roślinnej, wrzucając do koszyczka przysłowiowy grosz. Kolejna odsłona roślinnej kuchni miała miejsce w sierpniu 2019 roku na dożynkach gminnych w sąsiedniej wsi Wysoka. Stoisko cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem. Wiele osób zgłosiło chęć uczestniczenia w warsztatach, co nas cieszy i dodaje skrzydeł do działania.

Innym działaniem członków Stowarzyszenia było przygotowanie ozdób, upominków i smakołyków świątecznych, które zaprezentowaliśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Nowogrodzie Bobrzańskim. Pozyskane ze sprzedaży środki zasiliły stowarzyszeniowe konto.

Poza organizowanymi wydarzeniami cały czas wykonujemy prace porządkowe na placu w centrum wsi i na boisku. Dbamy o zieleń, zbieramy śmieci i w podgrupach tematycznych przygotowujemy kolejne projekty. Poszerzamy menu Kuchni Roślinnej i roślinnej kuchni zero waste. Poszukujemy starych pieśni z przekazów ustnych mieszkańców Bogaczowa i okolic, by powstał repertuar stowarzyszeniowego zespołu śpiewaczego. Pracujemy nad stworzeniem przestrzeni do prezentacji talentów mieszkańców, co może stać się dla nich również sposobem na zarobkowanie. Bo ludzie i natura to zasoby wsi Bogaczów. Nasz wiodący cel to zdrowie mieszkańców, ich świadome współistnienie z przyrodą i sobą nawzajem, przyjemność i radość z życia w tak pięknym miejscu.

 • Informacje
 • Biuro projektu w Polsce

  ul. Przemysłowa 1,
  68-200 Żary
  biuro@naturapolska.eu
  www.naturapolska.eu

 • Biuro projektu w Niemczech

  Bahnhofstraße 31,
  15324 Letschin
  arbeitsinitiative-letschin@t-online.de
  www.arbeitsinitiative-letschin.de